Užgavėnės Alytaus miesto šeimos centre

Jau saulelė vėl atkopdama budina svietą
ir, žiemos šaltos triūsus pargriaudama juokias.
Na, o mes, šaltą žiemą prakentę,
Šiandien švenčiam Užgavėnių šventę.

Šiais žodžiais šeimininkė vasario 25 d., antradienį, 15.30 val. pradėjo teatralizuotą, nuotaikingą Užgavėnių šventę. Užgavėnių tradicijos – senos ir žinomos visoje Europoje. Per šią šventę vejama žiema, tikimasi greičiau pavasario sulaukti. Vaikų šeimos centro ir bendruomeninių globos namų globotiniai, padedami suaugusiųjų, aktyviai ruošėsi šventei, repetavo, gamino Morę, skelbimą.

Į šventę prisirinko daug persirengėlių: raganų, ubagų, čigonų, velnių, ožių. Visi šoko, linksminosi, dainavo dainas, žaidė Užgavėnių žaidimus, linkėjo gero javų derliaus, sveikatos, turtingų metų. Stalas ,,lūžo“ nuo įvairiausių patiekalų: lašinių, dešrų, keptų blynų.  Kadangi šiemet žiema pirmoji pabėgo nesulaukusi Užgavėnių, tai ir Kanapinio kova su Lašininiu ilgai netruko. Šventės dalyviai nesunkiai buvo įtikinti, jog atėjo laikas atsisveikinti su žiema. O kad greičiau žiema pabėgtų, užkūrę didžiulį laužą, Morę deginom ir garsiai šaukėme ,, Žiema, žiema bėk iš kiemo“.

Šventės organizatoriai džiaugėsi, kad į renginį atvykusieji rado visko pagal norą ir pagal kišenę. Visi buvo aktyvūs ir linksmi.