Tapk globėju

Kas gali kreiptis?

Globėjais (rūpintojais) gali būti skiriami:

  1. asmenys iki 65 metų amžiaus, išskyrus artimąjį giminaitį (artimi vaiko giminaičiai yra
    seneliai, broliai ir seserys), jei jis nori laikinai globoti (rūpinti) jaunesnį kaip 10 metų vaiką;
  2. ne jaunesni nei 21 metų amžiaus, išskyrus artimąjį vaiko giminaitį.

Kur kreiptis?

Jeigu norite globoti (rūpinti) šeimoje be tėvų globos likusį vaiką, turite kreiptis į Alytaus miesto
šeimos centro Globos centrą (toliau – Globos centras).

Kokius dokumentus pateikti?

Reikia pateikti:

  1. Prašymą, kuriame nurodote savo vardą, pavardę, gimimo datą, gyvenamąją vietą, darbovietę, šeiminę ir materialinę padėtį, išlaikomų asmenų skaičių, šeimos sudėtį, globos (rūpybos) motyvus, pageidaujamų globoti (rūpintis) vaikų skaičių, jų amžių, lytį, globos (rūpybos) rūšį;
  2. Sveikatos apsaugos ministro nustatytos formos (046a forma) sveikatos pažymėjimą, patvirtinantį, kad Jūs nesergate ligomis, kurių sąrašą teisės aktų nustatyta tvarka tvirtina Lietuvos Respublikos Vyriausybės įgaliota institucija;
  3. Kartu gyvenančių vyresnių kaip 16 metų asmenų rašytinius sutikimus dėl to, kad Jūs norite tapti be tėvų globos palikto vaiko globėju (rūpintoju).

 

Gauti dokumentai bus perduoti Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Alytaus apskrities vaiko teisių apsaugos skyriui (toliau Tarnybos teritorinis skyrius), kad jis atliktų pradinį fizinio asmens, norinčio tapti vaiko globėju (rūpintoju), įvertinimą.

Pradinis Jūsų įvertinimas truks ne ilgiau kaip 10 darbo dienų nuo visų dokumentų skirti globėju (rūpintoju) Tarnybos teritoriniam skyriui pateikimo.

 

Apie priimtą sprendimą Tarnybos teritorinis skyrius informuoja Globos centre dirbančius Tarnybos atestuotus asmenis, kuriems suteikta teisė vykdyti asmenų, norinčių tapti vaikų globėjais (rūpintojais), šeimynų steigėjais, dalyviais ar budinčiais globotojais, mokymus pagal Globėjų (rūpintojų), budinčių globotojų, įtėvių, bendruomeninių vaikų globos namų darbuotojų mokymo ir konsultavimo programą, patvirtintą Tarnybos direktoriaus 2018 m. birželio 1 d.  įsakymu Nr. BV-66 (toliau – Tarnybos atestuoti asmenys).

 

Fizinių asmenų, norinčių tapti vaiko globėju (rūpintoju), šeimynos steigėju ar dalyviu, mokymus pagal Pagrindinę globėjų (rūpintojų), budinčių globotojų, įtėvių, bendruomeninių vaikų globos namų darbuotojų mokymo ir konsultavimo programos dalį sudaro 7 grupinės sesijos  ir ne mažiau kaip 2 individualūs susitikimai, tačiau pagal poreikį gali būti organizuojama ir daugiau. Tarnybos atestuoti asmenys grupinių ir individualių susitikimų metu ištirs Jūsų gyvenimo sąlygas, gyvenimo būdą, atliks Jūsų pasirengimo vaiko globai (rūpybai) ar šeimynos veiklai įvertinimą ir parengs išvadą dėl Jūsų pasirengimo  vaiko globai (rūpybai) ar šeimynos veiklai.

 

 Esant teigiamai išvadai, Tarnybos teritorinis skyrius arba Globos centras Jums pateiks informaciją apie galimą globoti (rūpinti) be tėvų globos likusį vaiką (jei nesikreipėte dėl konkretaus vaiko globos (rūpybos)). Atkreipiame Jūsų dėmesį, kad ne šeimai parenkamas vaikas, o vaikui ieškoma šeimos, kuri galėtų geriausiai tenkinti konkretaus vaiko poreikius.