Sportas, juokas, sveikata

Alytaus miesto šeimos centre jau tapo tradicija vasarą pasitikti bendra visų šeimynų sporto švente, kurią kiekvienais metais organizuoja vis kita šeimyna.

Šią vasarą pasitikome su 4 šeimynos organizuojamu renginiu.  Apie būsimą turiningą pramogą jau iš anksto informavo šeimos centro vestibiulyje pakabintas spalvingas skelbimas.

Puikiai nusiteikę šeimynos centro šeimynų globotiniai saulėtą birželio 10 – osios popietę rinkosi į šeimos centro kiemą, kuriame vyko 4 – osios šeimynos sporto šventė „ Sportas, juokas, sveikata“.

Rinkosi ne šiaip sau – kiekviena šeimyna turėjo suburti savąją komandą, sugalvoti jai pavadinimą, paruošti trumpą prisistatymą, atlikti „ namų darbą“ – sukurti sveiko maisto „ puokštę“.

Šventės dalyvius pasitiko skambanti nuotaikinga muzika bei vedėjai – piratas ir vaikų mėgiamas personažas kapitonas Flintas, kuris, nieko nelaukdamas, pakvietė visus į savo mankštą.

Vėliau mažieji buvo pakviesti į bendro piešinio „ Sportuoju su vasara“ kūrimą, kuriam labai sumaniai vadovavo piratė Emilija. Po to jiems daug džiaugsmo suteikė „Burbulynė“. Tuo metu didieji šeimos centro globotiniai drauge su neformalaus ugdymo pedagogu V. Šursku dalyvavo įvairiose mini varžybose – žaidė futbolą, kvadratą, krepšinį. Čia jau ne pirmus metus susiduriame su dalyvių trūkumu  – ypač skaudžiai šiais metais pajuto 3 šeimyna, kai paskutiniu momentu varžybose atsisakė dalyvauti Airidas ir Agnė, o jų pakeisti nebuvo kuo. Galbūt ateityje reiktų rinkti mišrias šeimynų komandas.

 Daug teigiamų ( o ir ne tik) emocijų sukėlė virvės traukimo rungtis. Gražu buvo žiūrėti, kai prie virvės susirinko visi mažieji, kurie labai stengėsi traukti virvę, nelabai net ir suprasdami, kaip tai reikia daryti.

Ir nors, susumavus rezultatus, mūsų šeimyna užėmė 5 vietą ( kitaip ir negalėjo būti, nes mūsų šeimynos ir kitų šeimynų jėgos buvo labai nelygios), bet gera nuotaika neapleido ir mūsų, ypač, kai sporto vadovas, atsižvelgęs į mūsų šeimynos  globotinių amžiaus vidurkį, žodžiu suteikė mums „perspektyviausios komandos“ titulą. Čia dar atskirai norėtųsi pagirti Vidminą ir Andrėją, kurios iš visų jėgų stengėsi tempti šeimynos komandą į priekį.

Labai šiltų ir gražių akimirkų renginiui suteikė futbolininkų padėka savo treneriui.

Pasibuvę ir pasivaišinę, gerai praleidę vasaros popietę, globotiniai dar ilgai nenorėjo skirstytis iš šeimos centro.

3-IOSIOS ŠEIMYNOS VARDU NUOŠIRDŽIAI DĖKOJAME ORGANIZATORIAMS UŽ PUIKŲ RENGINĮ.

Socialinė darbuotoja  Edita Kazlauskienė