Kalėdinio Vilniaus burtai

Artėjant gražiausiai metų šventei- Šv. Kalėdoms, Alytaus miesto šeimos centro globotiniai drauge su įstaigos darbuotojais leidosi į netikėtumų ir stebuklų paiešką Vilniaus mieste. Kelionės tikslas ne tik pamatyti vieną gražiausių Europoje eglių, bet ir pasidžiaugti šventiškai pasipuošusia sostine, jos gatvelėmis, pasivažinėti kalėdiniu traukinuku.

Vilnius šiemet Europoje pristatomas kaip vieta, kurią turėtų rinktis norintys pamatyti vieną nuostabiausių eglių . Ekskursijos dalyviai reginiu liko tikrai nenusivylę. Visus sužavėjo įspūdingi eglės papuošimai: spindinčios sidabrinės – mėlynos šviesos, tviskantys žaislai, stilizuotos šachmatų figūros: rikiai, bokštai, žirgai, damos. Patiems mažiausiems keliautojams ypač patiko  įspūdinga prakartėlės kompozicija su besimeldžiančių piemenėlių ir tvarto gyvulėlių figūromis. Iki soties pasigrožėję šiais  šventiniais  stebuklais, savo pažintinę kelionę pratęsėme žavingu Kalėdų traukinuku. Traukinuko trasa driekėsi nuo Katedros Pilies gatve link Rotušės. Važiuodami šia įspūdinga transporto priemone, vaikai turėjo galimybę pamatyti daug įspūdingų vaizdų: šventine nuotaika alsuojančias senamiesčio gatveles, žėruojančias parduotuvių, kavinių vitrinas, besišypsančius ir šventinio laukimo nuotaika užsikrėtusius gatvių praeivius. Išlipę iš traukinuko ekskursijos dalyviai  tęsė išvyką stebėdami ne tik rafinuotai ir moderniai pasipuošusių restoranų, įstaigų aplinką, alsuodami svaigiais jų skleidžiamais kvapais,  bet ir užsukdami į jaukius kalėdiniais papuošimais besididžiuojančius kiemelius, gatveles. Praalkę iškylautojai neaplenkė puikiosios Beatos kavinės ,, Jurgis ir drakonas“. Čia visi pasivaišino pačiais įvairiausiais valgiais: picomis, užkepėlėmis, varškėtukais ir kitais gardėsiais. Šventinės išvykos pabaigoje visi traukinuku atvyko į Katedros aikštę prie įspūdingosios kalėdinės eglės, kad šitą reginį išsiveštume savo širdelėse ir akyse.

Prisilietę  prie Kalėdinio stebuklo, kupini nuostabių išgyvenimų bei įspūdžių, keliautojai sugrįžo į savo gimtąjį Alytų.

Specialioji pedagogė Rasa  Kleponienė