Parodomasis šakočio kepimas

Lapkričio 7 dieną Alytaus bendruomeninių vaikų globos namų globotiniai vyko Į Jaskonių kaimą Druskininkų savivaldybėje, kur dalyvavo edukacinėje programoje „Parodomasis šakočio kepimas“. Atvykus mus svetingai pasitiko restorano „Romnesa“ darbuotojai, namų jaukumą priminė salėje kūrenamas židinys. Programos metu vaikai stebėjo profesionaliai įgarsintą video filmą apie šakočio atsiradimo istoriją, galėjo palyginti ankstesnes ir šiuolaikines šakočio gamybos technologijas. Pasibaigus filmui buvo demonstruojamas šakočio kepimas atviroje židinio liepsnoje.

Vaikai ne tik stebėjo gamybos procesą, bet buvo pakviesti ir patys jame sudalyvauti, galėjo savo rankomis pagaminti šakočio „spygliukus“. Šioje praktinėje užduotyje aktyviausi buvo berniukai: Mantas Serkutanas, Dovydas Ovsianikovas, Saulius Dzidzevičius. Tačiau aktyviausio kepėjo prizą laimėjo Tomas Matusevičius, atsakingai ir kantriai pylęs tešlą ant besisukančio židinio liepsnoje šakočio. Susipažinę su šakočio kepimo technika, vaikai dalyvavo pramoginėje degustacijoje, kur buvo patiekiama dar bent dviejų rūšių įmonės „Romnesa“ keptų tradicinių skanėstų.

Atsisveikinę su restorano darbuotojais, aplankėme šalia esantį pirmą ir vienintelį pasaulyje šakočių muziejų, kuriame iki šiol eksponuojamas analogų neturintis šakotis – Gineso rekordininkas bei daugybė senovinių indų ir įrankių, naudotų šakočių gamybai.

Vadovas

Romutis Žebuolis
Gyvenimo aprašymas
Prisijungti