Edukacinė išvyka į Vilnių

Nepabūgę žiemiško šaltuko, vasario 21 dienos rytą, Alytaus vaikų globos namų auklėtiniai kartu su socialiniais darbuotojais vyko į edukacinę išvyką Vilniuje. Linksmai nusiteikę, atvykome į Lietuvos sostinę ir sparčiu žingsniu pasiekėme Lietuvos dailės muziejų. Čia mūsų laukė staigmenos: taikomosios dailės ir dizaino 1918-2018 paroda bei meno ir mados istoriko A. Vasiljevo vaikų mados kolekcija. Vaikai turėjo puikią galimybę pasigrožėti tekstilės, keramikos gaminiais, autoriniais meninės odos dirbiniais, baldais, stiklo ir porceliano darbais. Visiems labai patiko A. Vasiljevo sukaupta mados ir aksesuarų kolekcija. Mes susidomėję apžiūrėjome papuošalus: seges, smeigtukus, antkakles, apyrankes bei atitinkamo laikmečio drabužius.

Lietuvos dailės muziejuje mūsų laukė dar viena maloni staigmena- edukacinė programa ,,Porceliano grožis“. Jos metu ne tik sužinojome apie porceliano kilmę, rūšis, gamybos būdą, pažinome porceliano puošybos paslaptis, bet ir galėjome pasigrožėti spalvingais Rokoko epochos porceliano kūriniais. Ypač vaikus sužavėjo galimybė patiems praktiškai išbandyti šią meno rūšį. Pagal duotus pavyzdžius vaikai dekoravo ,,baltojo aukso“ lėkštutes bei jas šauniai įpakavo.

Kupini gerų emocijų, patraukėme pasistiprinti į ,, Mc Donalds“. Po skanių ir sočių pietų, patraukėme į Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės Valdovų rūmus. Muziejuje pasirinkome apžvalginę ekskursiją su gide. Daug sužinojome apie Lietuvos Didžiųjų kunigaikščių rezidencijos ir jos teritorijos raidą valstybės bei Europos istorijos kontekste, pasivaikščiojome po įspūdingą archeologinį rezervatą, apžiūrėjome autentiškus mūrus, kitus unikalius radinius. Edukaciniai užsiėmimai muziejuje padėjo vaikams pagilinti turimas įgytas žinias , istorinius vaizdinius, padėjo suvokti pirminius istorijos šaltinius, įgalino ugdyti informacinius gebėjimus, kūrybingą asmenybę, siekiančią pažinti gimtojo krašto istoriją, puoselėti bei saugoti kultūros paveldą. Į Alytų sugrįžome nors ir pavargę, bet kupini gerų emocijų, nestokodami puikios nuotaikos.

 

Vadovas

Romutis Žebuolis
Gyvenimo aprašymas
Prisijungti